TOSKANA

Paskelbė VYNO VALANDA

„Castello di Radda“ vyninė, kurią architektas Spartaco Mori suprojektavo laikantis tvarumo standartų 2005 m., yra įsikūrusi kalvose tarp Radda in Chianti ir Volpaia gyvenviečių, tarp įvairių pilių... „Castello“ žodis italų kalba reiškia pilį. Pagarba šiai atpalaiduojančiai teritorijai ir jos žmonėms paskatino Gussalli Beretta šeimą 2003 m. įsigyti 45 ha vynuogynų.

 

Castello di Radda“ vynmedžiai mėgaujasi pietryčių ir pietvakarių saule, pasodinti kalkakmeniu turtinguose dirvožemiuose, idealiai tinkančiuose Sangiovese vynuogių auginimui. Ši vyninė pastaraisiais metais pranoksta Chianti Classico D.O.C.G., Chianti Classico Riserva D.O.C.G. ir Chianti Classico Gran Selezione D.O.C.G. vynų gamyboje, taip pat augina Merlot vynuoges ir gamina Super Tuscan Guss ir Granbruno vynus bei pastaraisiais metais pristatė rožinį Sangiovese vynuogių vyną, atitinkančius Toskanos I.G.T. nuorodą.

 

Toskana yra žinomiausias centrinės Italijos regionas, o Toskanos centre, apsupta žavingųjų Florencijos, Sienos ir Areco miestų yra Chianti teritorija, apjungianti skirtingas sritis, visame pasaulyje pagarsėjusiomis ikoninio vyno gamyba.

 

„Chianti“ pavadinimas tariamas Kjanti.

 

Chianti teritoriją apibrėžia penkios upėsPesa, Greve, Ombrone, Staggia ir Arabia , o jos aukščiausiame taške, esančiame 893 metrų virš jūros lygio, yra Monte San Michele viršukalnė.

 

1250 m. Radda gyvenvietėje įkurta Florencijos karinę jurisdikciją vykdančios lygos, pavadintos „Lega di Chianti“, kurios simbolis buvo Juodasis Gaidys, būstinė. Anksčiau nei buvo pradėta prekiauti vynu, nors įrašai rodo, kad ši vietovė jau 1600-aisiais eksportavo vyną į Angliją, o etruskai prieš 2300 metų augino vynuoges vynui gaminti.

 

Sangiovese vynuogė ypatingai gerai perteikia unikalias istorinio Juodojo Gaidžio krašto savybes.

 

1716 m. Toskanos didysis kunigaikštis Cosimo III de' Medici paskelbė nutarimą, kad Castellina, Gaiole ir Radda vynai gali būti vadinami Chianti vynais, tokiu būdu apibrėžiant istorinę Chianti vyno gamybos teritoriją.

 

Tarp Castellina, Gaiole ir Radda gyvenviečių susidaro istorinėsChianti Classico teritorijos trikampis.

 

Chianti Classico vyno gamybos teritorijapirmoji pasaulyje, apibrėžta įstatymu.

 

1924 m. įkurtas Chianti Classico vyno konsorciumas.

 

1967 m. Chianti vynui buvo suteikta D.O.C. – prabėgo du šimtmečiai, kurių metu vyno gamyba visame Toskanos regione išaugo... Tačiau aštuntajame dešimtmetyje Sangiovese vynmedžių buvo tiek prisodinta, kad tai lėmė vyno kainų ir reputacijos nuosmukį... Kaip alternatyvą, kokybe besirūpinantys gamintojai pradėjo siūlyti Super Tuscan vyną, kol Chianti D.O.C. vyno gamybą reglamentuojančios taisyklės buvo atnaujintos, 1984 m. patvirtinta D.O.C.G., o 1996 m. suteikta atskira D.O.C.G. reglamentuojanti Chianti Classico vyno gamybą.

 

Chianti Classico D.O.C.G. vynas yra gaminamas iš ne mažiau kaip 80% Sangiovese vynuogių ir ne daugiau kaip 20% kitų raudonųjų vynuogių. Sangiovese vynuogės, pasižyminčios subtiliu žibuoklių aromatu, poetiškumu, intriguojančiu rūgštingumu, Chianti Classico D.O.C.G. vyno gamybai yra auginamos aukštesnėse vietovėse nei Chianti D.O.C.G. vyno gamybai auginamos Sangiovese vynuogės... Jau beveik 30 metų saugoma Chianti Classico D.O.C.G. kilmės vietos nuoroda numato tris kokybės pakopas, standartinis vynas yra brandinamas 12 mėnesių, „Riserva“ turi būti brandinamas 24 mėnesius, „Gran Selezione“ ilgiausiai – 30 mėnesių.

 

Chianti Classico D.O.C.G. teritorija yra padalinta į devynias zonas. Prie istoriškai seniausių Castellina, Gaiole ir Radda in Chianti, kur įsikūrusi „Castello di Radda“ vyninė, buvo prijungtos Castelnuovo Berardenga, Barberino Val d’Elsa, Greve in Chianti, San Casciano in Val di Pesa, Poggibonsi ir Tavarnelle Val di Pesa... Radda in Chianti, laikoma Chianti Classico teritorijos sostine, yra viena lankomiausių Sienos provincijos vietovių.

 

Siena, kaip ir kiti Toskanos miestai, esantys kalvose, iš pradžių buvo etruskų gyvenvietė. 900 – 400 metų prieš mūsų erą joje gyveno gentis, vadinama Saina. Etruskai buvo pažangi tauta, pradėjusi naudoti drėkinimo sistemas anksčiau nedirbamose žemėse bei statyti miestus ant lengvai ginamų kalvų, nors imperatoriaus Augusto laikais ji tapo Romos kolonija (Sena Julia)... Įsiveržus Longobardams keliai tarp jų valdų ir Romos buvo perbraižyti per Sieną, tapusia prekybos centru, dėl nuolatinių piligrimų srautų iš šiaurės į pietus... XIII a. išaugo pagrindinės miesto aikštės, šiandien laikomos vienomis vaizdingiausių, suvokiamų kaip pasaulėtinio gyvenimo centras, į kurį buvo tiesiami nauji keliai... 1240 m. įkurtas Sienos universitetas iki šiol yra vienas svarbiausių Italijoje. Menuose Siena pradėjo varžytis su Florencija XIII ir XIV a...

 

XVI a. Radda in Chianti vis dar buvo Florencijos Respublikos valdžioje. Šioje strategiškai svarbioje gyvenvietėje taika buvo pasiekta tik tuomet, kai buvo pasiekta taika tarp Sienos Respublikos ir Florencijos Respublikos... Tuomet Radda in Chianti ginybinė pilis buvo paversta rezidencijomis... Gyvenvietės pavadinimas dabar tai patvirtina, išaukštindamas čia gaminamo vyno vertę... Akis raminanti geometrija – vynmedžiai, kiparisai, alyvmedžiai – atkartoja Toskanai būdingą kilniaširdį kraštovaizdį.

 

 

„Castello di Radda“


Bendrinti šį įrašą← Senesnis įrašas Naujesnis įrašas →